Четвер, 26.04.2018, 01:11
Вітаю Вас Гість | RSS

.

Тиждень української філології

Відбувся Тиждень української філології

Щороку на початку березня в КЗ" Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою"Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії" проходить низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем, а готують його вчителі української філології. Надаємо звіт, який підготували вчителі Анжеліка Журба та Олена Кузьмішина.

«Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря-це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори ,краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Розпочався тиждень святковою презентацією до дня народження «На вічнім шляху до Шевченка» . Кадети впевнились ще раз,що своєю творчістю Т. Шевченко засвідчив воскресіння нашої нації. Українці відчули, що мають духовну силу, з якою можна і варто йти в майбутнє. У своїх поглядах Шевченко йде за народною мораллю, в основі якої любов до ближнього, пошана до батька, матері, до рідного слова. Силою своєї безмежної любові до рідного народу, до України поет пробивав стіну людської байдужості, обмеженості.

На конкурсі читців «Слово, пісне, душе Кобзарева, ви – окраса і суть мого життя» усі присутні ще раз переконалися в тому що, поезії Шевченка завжди викликатимуть інтерес в молодого покоління.

Кожен із ліцеїстів, який читав напам’ять твір Шевченка, показав власне бачення поезії, пропустив через серце кожен рядок твору, тим самим зміг не просто захопити слухачів читанням, а змусити замислитися над глибиною Тарасового слова.

Місця розподілилися наступним чином:

  • Сухов Дмитро (ліцеїст 11 навч. групи) із поезією «Ну щоб, здавалося слова…» виборов І місце;
  • Дзюбук Сергій (старший віце-сержант 12 навч. групи) із поезією «Тече вода в синє море…» і Шовкопляс Андрій із віршем «Минають дні…» (віце-сержант 22 навч. групи) поділили між собою ІІ місце;
  • Лисак Олексій (ліцеїст 22 навч. групи), який читав уривок із поеми «Гайдамаки», Овчинніков Ярослав (ліцеїст 12 навч.групи) із поемою «Іван Підкова», Кутковий Максим (ліцеїст 21 навч. групи) із твором «Мені однаково…» і Дикусар Іван (ліцеїст 21 навч. групи) із віршем «І золотої, й дорогої…» посіли ІІІ місце.

                                            

Літературна вікторина «Сторінками відомих творів» викликала масу позитивних емоцій не тільки в учасників, а й в усіх присутніх. Команди І («Олімп») і ІІ курсу («Козацька рада») змагалися у знанні творчості письменників ХІХ ст. (І.Котляревського, Т.Шевченка, І.Нечуя-Левицького, І.Карпенка-Карого, Панаса Мирного та ін.).

Учасникам пропонувалися такі завдання: «Складіть цитату Шевченка», «Вгадайте твір і автора за прослуханим уривком», «Установіть відповідність між героєм твору і його цитатою» та ін.

У цій напруженій боротьбі перемогу отримала команда ІІ курсу «Козацька рада» .

Протягом тижня ліцеїсти написали Шевченківські диктанти: «Малюнок Козака Платова», «Родина Шевченків» , «Учень Академії мистецтв», «Йдемо до Шевченка» .Пригадали народні прислів’я та приказки про Т.Г.Шевченка,взяли участь у літературних вікторинах «Чи знаємо ми Т.Шевченка? », «Шевченко та Україна »

Вшановуючи пам'ять Тараса Григоровича Шевченка в 2 роті були створені куточки пам'яті, присвячені великому художнику та письменнику Т.Г.Шевченку. Самими креативними виявилися ліцеїсти 21 та 22 взводів.

Урочисто пройшло закриття Шевченківського тижня. Ліцеїсти потрапили у віртуальну екскурсію «Памятники Т.Г.Шевченку в Україні та світі » ,а потім ознайомилися з картинами-ілюзіями Олега Шупляка, присвяченими Великому Кобзарю.

Невмираючий дух поета, як раніше, так і тепер, 203 роки поспіль, витає над Україною, а вище слово сіє на народній ниві зерна добра, любові, справедливості. Завданням вчителів є виховання почуття пошани до життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка; співчуття до знедолених; виховання почуття власної гідності, віри в рідний народ, шанобливого ставлення до родини, домівки. Молоде покоління повинно усвідомити важливість творчої спадщини Шевченка:

Тож знай, нащадку, що прийшов на зміну, -

Тобі ясніш світитеме зоря,

Коли і ти полюбиш Україну,

Пройнявшись віщим словом Кобзаря.


 

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0